Планета нам се тренутно обраћа. Да ли је чујемо… то је питање

Поделите са пријатељима!

Пише: мр Ненад Шијаковић, дипл. инж. ел. , 25.12.2018

У последњих неколико дана десило се пар планетарно значајних догађаја које слободно можемо сврстати у класу катаклизмичких догађаја. Наиме кренимо редом…

Догађај 1: Пре неколико дана (пошто нема података о тачном датуму) у Хабаровском крају Русије наводно је дошло до удара „великог метеорита“, који је закачио врх вулкана и срушио се у корито реке. Све је откривено и снимљено током викенда 22.-23.12.2018. године.

Видео снимак објављен у недељу 23.12.2018, снимљен је, како се извештава, у удаљеном подручју у близини реке Буреиа у регији Хабаровски на руском Далеком истоку. Оно што је јасно са снимка јесте да је начињена велика штета на једном већем простору, а како се у медијима тврди, све се дешава у близини узвишења вулканског порекла.

Линк ка РТ

„Судећи по свему, „метеорит“ је био огроман, ако је могао да прекрије корито реке слојем високим 40 метара. У Бурејској хидроелектрани неколико дана се бележи смањени доток воде у вештачко језеро, а стручњаци нису могли да утврде узрок тога. Према доступним подацима, корито реке Буреје затрпано је на месту удаљеном око 70 километара од најближег насеља Чекунда. О томе је обавештен министар за ванредне ситуације Русије.“ изјава је једног од локаних званичика, како преноси рт.

Догађај 2: У суботу 22.12.2018 у 21:30, након ерупције вулкана Анак Кракатау долази до појаве катастрофалног Цунамија, по локалном времену (14:30 GMT), који је погодио индонежанска острва Јаву и Суматру и однео више од 160 људских живота.

Догађај 3: У ноћи недеља 23. на понедељак 24. у близини вулкана Етна регистровано је 130 подрхтавања тла, од којих је најјаче било четири степена по Рихтеру. Након неколико дана праћених појачаних активности један од најактивнијих вулкана на свету Етна поново је прорадио и почео избацивати ужарену лаву и пепео. Са више од 3.320 метара надморске висине Етна је највиши вулкан и највиша планина испод Алпа у Европи. Према извештајима US Geological Survey, Етна је један од најактивнијих вулкана на свету. Посљедња велика ерупција догодила се 2009. године.

Ерупција вулкана, илустрација

Да ли су ова три догађаја која се дешавају практично у исто време само случајност или последица један другог, односно можда сви последица нечег трећег…Погледајте на карти колико су ове три локације удаљене једна од друге и обратите пажњу на практично једнаку удаљеност оба вулкана, чије ерупције очигледно следе „удар метеора“ у Русији, који су од локације наводног „метеора“ удаљени између 10.000 и 11.000 km…Можемо приметити да локације ова три догађаја чине на неки начин приближно једнакостранични троугао.

Шта бележе мерења Шумановог резонантног електромагнетног таласа (тзв. Шуманове резонанце) у истом периоду

Шуманове резонанце, односно резонатне фреквенције електромагнетних таласа, описују активност између површине земље и јоносфере и узроковане су, по постојећим теоријама атмосферским пражњењима и електромагнетним таласима који у овом за њих затвореном простору између две плазма средине улазе у резонанцу.

Илустрација појаве Шуманових резонантних таласа

Дана 23.12.2018 забележена је несвакидашња активност у земљиној атмосфери, описана већ поменутим Шумановим резонантним таласима, који бележе повећање фреквенције основног и виших хармоника уз велико повећање амплитуде сигнала, слике дате ниже.

Приказ спектра Шумановог резонантног електромагнетног таласа за период 21.-23.12.2018

Амплитуда Шуманових резонанци се мења и већа је када се плазма у јоносфери побуди. Екситација плазме у јоносфери се по једној од теорија дешава услед соларне активности, грмљавинских олуја. Такоће постоји теорија која каже да и системи креирани од људи, као ХААРП, систем могу исто тако узроковати промене у јоносфери. Шта је у овом случају изазвало очигледну екситацију плазме остаје да се утврди.

Амплитуда Шумановог резонантног таласа за период 21.-23.12.2018

Снимљено од стране Space Observing System Данные комплексного мониторинга в г.Томске http://sosrff.tsu.ru/

Целокупан спектар електромагнетног шума за период 23.-25.12.2018

Цео електромагненти фон позадине снимљен 23. – 25.12.2018

Шуманов резонантни електромагненти талас за период 23.-25.12.2018

Фреквенција Шуманове резонанце за период 23.-25.12.2018

Амплитуда Шуманове резонанце за период 23.-25.12.2018

„Удар метеора“ је, ако је до удара уоште и дошло, на данашњој науци непознат начин можда изазвао неку врсту стојећег таласа који је на практично истим удаљеностима, геометријски прецизно побудио ерупције два вулкана, једног на Сицилији, другог у Индонезији. Могуће је да су и сва три догађаја последица нечег трећег, нама у овом тренутку непознатог. Поновићемо већ примећено, тј. да су оба вулкана на сличним ако не и истим удаљеностима од наводног „удара метеора“ (у сваком случају врло јаке манифестације па којег год да је порекла), као и да све три локације чине малтане форму једнакостраничног троугла. Да ли су темена тог троугла нодови или антинодови истог стојећег таласа, а у том случају тежиште истог троугла локација извора тог таласа, можда???

Евентуални извор би у том случају био негде у тежишту овог троугла на граници Кине, Казахстана, Киргизије, Таџикистана, Авганистана, Пакистана и Индије…

Планета земља заједно са јоносфером чини један сферични кондензатор, тако да у исто време долази до побуђивања, поремећаја равнотеже у међуплазмином простору, практично диелектрику тог кондензатора, који ми називамо атмосфером, што очитавамо скоковитом променом амплитуде Шумановог резонантног таласа.

Која је узрочно последична веза свих ових догађаја и обзервираних мерења остаје да се установи, у сваком случају нешто ново је детектовано и правац истраживања је јасан.

Овај текст послужиће нам и као увод у детаљнију причу о древном знању о управо овде начетом феномену, кодираном у симболима наших предака.

мр Ненад Шијаковић, дипл.инж.ел.

Паметарница, 25.12.2018